Välkommen till Litorina folkhögskolas arkiv. Söker du aktuell information, besök vår webbplats.

Personalen träffade jultomten

Posted on dec 15, 2017

Litorinas personal har redan träffat Jultomten! 
Varje av oss har fått inte bara en utan flera presenter och det betyder nog att vi har varit mycket snälla i år. Jultomten kan väl inte ha fel, eller vad tycker ni? ?

Här vill vi dela med oss av några bilder från i onsdags då vi fick svara på roliga frågor, gissa vad jultomten heter i Östersjöländerna, spela i orkestern och göra var sitt arrangemang av krukväxter med floristen Monica. 
Det var riktigt trevligt!

P.s. Ett litet tips till er som kommer att träffa Jultomten lite senare i december. Om man vill att Jultomten ska känna igen en, måste man ta röda strumpor på sig. Vi alla har klarat av det här uppdraget hur bra som helst.