Välkommen till Litorina folkhögskolas arkiv. Söker du aktuell information, besök vår webbplats.

Pax Baltica arbetsgrupp summerar årets konferens

Posted on nov 15, 2017

Pax Baltica arbetsgrupp har haft ett utvärderingsmöte och sammanfattat årets konferens.
Förberedningen inför Pax Baltica 2018 är också igång nu, men vi får vänta lite med att avslöja fler detaljer.
Arbetsgruppen diskuterade bland annat de utvärderingar som deltagarna hade skrivit efter konferensen ute på Kungsholms fort. Vi fick jättebra respons samt förslag på hur Pax Baltica kan bli ännu bättre nästa år. Arbetsgruppen är verkligen mycket tacksam för era idéer och för att ni ville bli en del av årets konferens!


På bilden har vi de flesta som är med i arbetsgruppen. Vid bordet sitter (från vänster till höger) Sylvia Asklöf Fortell, Lotta Forsberg, Inga-Lena Fischer och Felicia Lindberg. Bakom dem står (från vänster till höger) Tore Almlöf, Peter Glimvall, Patrik Hammar och Dennis König. Bilden har tagits av Volodymyr Senatovskyi.