Välkommen till Litorina folkhögskolas arkiv. Söker du aktuell information, besök vår webbplats.

Ny distanskurs startar på Litorina – Business English & Baltic Studies

Posted on okt 14, 2009

Vill du prova ett nytt och modernt sätt att studera? Vill du ha mer flexibilitet i dina studier och mer kontroll över din tid? I november startar vi en nätbaserad distanskurs i Affärsengelska och Östersjökunskap.

Kursen riktar sig till dig som vill bättra på dina meriter, fördjupa kunskaper i engelska samt få vidgade vyer om länderna på andra sidan Östersjön. Att det är en distanskurs innebär att du kan läsa på ett flexibelt sätt och kombinera studierna med jobb, andra studier eller din egen livsrytm.

Läs mer på kurssidan eller ta kontakt med Andrei Matveyeu: andrei.matveyeu.litorina@gmail.com, tel. 0455-36 76 18.