Välkommen till Litorina folkhögskolas arkiv. Söker du aktuell information, besök vår webbplats.

Avslutningsfest inför sommarlovet

Posted on jun 13, 2011

Fredagen den 10 juni firade vi på Litorina vår traditionella avslutningsfest. Det var trevligt att Litorinas elever och personal kunde träffas och umgås med varandra en sista gång innan deras vägar skiljs åt för sommaren.

Dagen var inte bara fylld av glädje, mycket skratt och många trevliga påminnelser men utan även med avskedstårar från de som lämnar nu skolan. Vi skulle gärna vilja passa på och önska dem lycka till i framtiden och tacka dem för den här fantastiska tiden vi hade tillsammans. Dessutom vill vi säga ett stort tack till alla som bidrog med sång, tal och dikter till en lyckad dag.

Vi önskar er alla en glad sommar och ser redan fram emot att hälsa er välkomna tillbaka till nya läsåret i augusti.

Stefanie Brunsch, praktikant